Názory žen: Co by měla žena v 21. století pro své zdraví dělat, aby byla zdravá a spokojená?

Dnešním článkem jsem si dala za úkol ti dát možnost poznat ženy, které jsou silné, zdravé a odhodlané. Každá má svůj vlastní příběh, který ji dovedl do situace, ve které se právě nachází a garantuju ti, že každá z nich má co předávat dále.

Oslovila jsem holky k tomu, aby se vyjádřily na téma, které je blízké celé myšlence webu a chci ti ukázat další úhel pohledu k dokreslení obrázku toho, jakým směrem se ubírat a proč.

Velmi si vážím každého slova, kterému holky věnovaly svou energii, aby pomohly právě tobě. Zkus se sama sebe po přečtení zeptat: Je něco, co mě překvapilo a co bych mohla aplikovat i do svého života?

Ať slouží!


Co by měla žena v 21. století pro své zdraví dělat, aby byla zdravá a spokojená?

 

Barbora Davidová: Být ženou 21. století?

Wau, těžké téma a zároveň krásné.

Pohled na ženu v dnešní době mi změnila korona. Paradox, že? Všichni nadávali a já se naopak učila, o nás ženách. Snažila jsem se pochopit samu sebe a pochopit ženy kolem mě.

Zda se to povedlo?

Ano povedlo a jsem na (sebe) pyšná, protože … Být ženou v 21. století je stejné, jako být ženou v 70. a 80..

Že ne? Proč by ne? V čem je dnešní doba jiná?

Óó ano, vlastně je jiná, v kvalitě našeho okolí a v kvalitě našeho myšlení.

Proto vám chci dát jednoduchý recept na to, jak zvládat být úžasnou ženou, protože si to zasloužíme každá a každá to dokážeme.

 • Být sama sebou a přestat se konečně porovnávat, protože se vlastně nikdy nedorovnáte, není totiž s kým a komu. Každá jsme unikát, tak si toho pojďme začat vážit.
 • Být sebevědomá na to celé navazuje, protože jedině tak budeme spokojené sami se sebou, s naším okolím, s naší prací, s naším vztahem, … s naším životem.
 • Mějte čas samé na sebe, aneb buďme zase sobecké. Dbejme o svůj vzhled, ale také o svoje zdraví.
 • Dostatečně se hýbejme, ať ve fitku, či na kopci v horách.
 • Kvalitní stravu si dopřejte ne kvůli kilům na váze, ale především kvůli vaší energii, zdravé pleti, celkovému zdraví.
 • Naučme se být cyklické, naučme se tak pracovat s naší psychikou pozitivně.
 • Buďme zdravé a o zdraví se nepřipravujte hloupými dietami, ani zázračnými drinky, ani zbytečným stresem.
 • Buďte skvělé manželky, i pečující matky.
 • Spěte každý den do krásy.
 • Prostě buďte jemná a něžná sebevědomá ŽENA.

Toto je můj vzkaz pro všechny úžasné ŽENY.

vaše Barů, trenérka žen, určitě nezapomeň na Barči Instagram!

Michaela Majerová: Křehká a zároveň silná psychika?

 • Stravuj se zdravě & kvalitně a synchronizuj si stravu podle cirkadiánního rytmu.

 • Hýbej se a cvič v souladu se svým cyklem.

 • Spi 7-9 hodin podle tvé individuální potřeby.
 • Optimalizuj prostředí, ve kterém žiješ (vol netoxickou i kosmetiku a čisticí prostředky).
 • Udělej si pořádek v sociálních vztazích. 

Tohle vše slyšíme a čteme téměř pořád, valí se to na nás ze všech stran. Ano, dělej to! Dělej to pro sebe a své zdraví. 🙏 Je to velmi důležité! Jsou to stavební kameny tvého zdraví a spokojenosti! 🌸

O jedné důležité sféře se ale až tak často nemluví – o naší křehké ale zároveň nesmírně silné psychice!

Spokojená můžeš podle mě být jen tehdy, když si sebe a své bytí uvědomuješ. Právě vědomost dává smysl všem našim slovům, činům a chování. 😊

Neboj se být jiná, připadat si „divně“, dělej věci, které jiní nedělají, avšak pokud je vážně dělat chceš, dávají ti smysl a jsou pro tebe užitečné. Dělej je! 

Buď „SAMA SOBĚ PRIORITOU!“

Budeš se sebou celý život a chceš si ho užít. Tobě musí na sobě záležet, na sebe se můžeš vždy 100% spolehnout, buď sama sobě nejlepší kamarádkou. 

Musíš si být také vědoma zodpovědnosti za svůj život! Nikomu jinému než tobě s rukou neleží! Tvé zdraví, psychická pohoda či to, zda máš dobrou nebo špatnou náladu. 😋

Klíčové ke všemu jsou také informace, proto se neboj využít #selfeducation. Je to sice jen hashtag, ale symbolizuje mi, že se ráda vzdělávám, i mimo školu.. a hlavně v oblastech, které si sama s nadšením vybírám. Můžeš si být potom také jistá tím, že děláš to nejlepší, co zrovna můžeš, podle toho, co zrovna umíš a znáš. 😊

Každá z nás má občas strach, pochybnosti, výčitky nebo prostě jen blbé dny. Nauč se je mít ráda a pobírat z nich benefity. Každá situace a zkušenosti nás může obohatit, když chceme, jsme jim otevření. 🌟

Přeji ti krásnou cestu! 🌸💪

Michaela, mrkni na Míši Instagram!

Veronika Cemperová: Komplexní pohled na zdraví jako tajná ampule úspěchu?

 
Aby byla žena zdravá a spokojená, určitě by na sebe měla nahlížet komplexně a nezaměřovat se jen na jednu část. Měla by se starat o své fyzické i duševní zdraví/ pohodu.  🌞
• Měla by se znovu naučit naslouchat svému tělu. Tuto vlastnost jsme bohužel častokrát ztratili vlivem okolí – „dokud to nedojíš, nevstaneš od stolu“. Pokud nám tělo často našeptává, že by si dalo ten vynikající čokoládový dortík, je to pro nás takový malý signál, že „systém našeptávání těla“ je potřeba opravit.
• Za důležité považuji i najít balanc mezi pohybem a odpočinkem. Naše výkonnost je dána hormonálním cyklem, a to bychom měly respektovat. Pro mě bylo kdysi velmi těžké odpočívat, ale je třeba si to dovolit.
• Zdravému tělu je také nutné dodávat kvalitní potraviny, stravovat se udržitelně a slovo dieta vyřadit ze svého slovníku. Jak často říkám: „Stop, nesmyslným dietám“
• V neposlední řadě stojí za zmínku, uvědomění si své vlastní hodnoty (sebe-vědomí = být si sám sebou vědomí). Tedy naučit si vážit sama sebe
 
• V neposlední řadě stojí za zmínku, uvědomění si své vlastní hodnoty (sebe-vědomí = být si sám sebou vědomí). Tedy naučit si vážit sama sebe a říct „ahoj“ všem toxickým vztahům, i když to není zpočátku jednoduché. • Měly bychom si také uvědomit, že dokonalost neexistuje a tudíž není potřeba se za ní nesmyslně honit. Dále, že naše zdraví i spokojenost je pouze v našich rukou.

Verča, nejen výživová koučka, koukni k Verče na web nebo Instagram

Adéla Rybová: Nepleťme se mužům v jejich dravém světě.

Ke zdraví a spokojenosti, které jsou nám přirozené, se dnes musíme vědomě navracet. Proč? Protože v dnešní uspěchané době se často stává, že se necháme strhnout. Neviňme za to sebe ani okolí. Ať už za to může cokoliv, důležité je to, jak na to budeme reagovat.
 
Ze zkušenosti jak z mého osobního života, tak z práce s klientkami, se mi jeví jako alfa a omega všeho – psychika. Vnitřní pohoda a klid, je ten nejlepší stav, který pro své zdraví a spokojenost můžeme učinit. Čas a změnu nezastavíme, nikoho nezměníme a ne zcela všechny situace máme ve vlastních rukách. Klíčem k vnitřní pohodě (a tím i zdraví) je přijetí. Prvotně přijetí sebe sama a následně přijetí života jako takového.  
 
Opravdová a udržitelná cesta se však skládá z malých krůčků. To znamená, pokud aplikujeme do našich životů nenápadná, avšak hodnotná rozhodnutí, změní se nám život k lepšímu. A tím zlepšíme život i našim nejbližším. A ti zase zlepší život svému okolí.
 
Jednoduchý první krok může vypadat například tak, že se přestaneme zabývat situacemi, které nemůžeme změnit a začneme konečně činit tam, kde je to v naší moci. Ovšem netlačte na pilu a napojte se na svou intuici. Ta vám vždy řekne, kdy je správný čas pro dané kroky.  
 
Sečteno a podtrženo, má rada zní – buďme vnímavé a ohleduplné samy k sobě, naslouchejme svému tělu a pracujme s naším ženským cyklem. Využijme náš výjimečný nástroj a nesnažme se překonat muže v jejich dravém světě. My máme zcela odlišnou úlohu!

Adél, mrkni rozhodně také Instagram se zajímavými informacemi!

Formuji ženám postavu návratem ke zdraví. Miluji vzdělávání a mou touhou je být messengerem mezi vědeckými poznatky a běžnou praxí ženy, která se rozhodla vzít život a zdraví do svých rukou. Přečti si můj příběh zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.